HISTORIE

MEZINÁRODNÍ PORTA ÚSTÍ n/L

V pátek 5. června 2015 se konala v Ústí nad Labem Mezinárodní soutěž Porty a to jak interpretační, tak autorská. Naše kapela postoupila do pátečního semifinále z oblastního kola, které se konalo v Numburce, a to s písní Ex post. Do autorské soutěže se nominovalo 30 vítězných skladeb českých a slovenských autorů. Porota v semifinálové soutěži vybírala 10 skladeb, které postoupily do finále. Celá autorská soutěž probíhala na dvou pódiích po 15-ti soutěžících. Každá kapela, nebo interpret zahráli jednu nesoutěžní skladbu a potom právě tu, se kterou postoupili do tohoto mezinárodního klání. Porota na každém pódiu vybrala 5 písní, které poslala do finále. To se konalo hned po ukončení semifinále. Zde se scénář opakoval, ale tentokráte už pouze na hlavním pódiu. Naše kapela do finále postoupila. Považujeme to za velký úspěch. V oblastních kolech bylo do autorské soutěže přihlášeno kolem 400 písní a naše Ex post byla vybrána mezi 10 nejlepších. A jak jsme se umístili ve finále? Nebyli jsme první, ani druzí, ani třetí, ale naše skladba vyhrála cenu Českého rozhlasu a odměnou je 20 nahrávacích hodin v jejich nově postaveném studiu. Těšíme se na to a věříme, že skladbu Ex post zachytíte na rádiových vlnách.

Autorská soutěž  Umístění Porta ÚstíPorota Ústí

Výsledky

Oblastní kolo Porty 2015 v Nymburce

Kapela

Loni jsme udělali první zkušenost se soutěží Porta a tak jsme se rozhodli i letos zkusit štěstí. Nechtěli jsme jet znovu do Pardubic, kde jsme loni vyhráli interpretační soutěž a tak jsme zvolili Nymburk, který máme všichni tak nějak stejně daleko. V pátek jsme si dali zkoušku, která byla zároveň přípravou na pražský koncert a druhý den před 12h jsme již losovali pořadí do soutěže. Účastnilo se 14 interpretů a drtivá většina z nich měla písně přihlášené do autorské soutěže. To znamená, že písnička musí být prostě celá vaše. Naše kapela si vylosovala číslo 10 a tak jsme měli možnost nejdříve poslouchat ty, co hráli před námi. A bylo opravdu z čeho vybírat. Výborná byla Čokoláda z Neratovic nebo Tchei – chan v Duu a rozhodně Martin Čepelík a Andrea Mineva. O to víc nás překvapilo, že odborná porota vybrala naši novou píseň Ex post jako vítěznou. Znamená to, že 4. – 6. června budeme s kapelou v Ústí nad Labem na Mezinárodním festivalu autorské Porty. V pátek proběhne semifinále, kde z 30-ti učinkujících bude vybráno 10. Ti postoupí do finále. Držte nám palce a pokud můžete, přijeďte nás podpořit.

Předvánoční šňůra koncertů je za námi

Je neděle ráno 21. prosince 2014. Včera večer, koncertem v Litoměřicích, jsme uzavřeli předvánoční koncertování. Je za námi Chlumec nad Cidlinou, Poděbrady, Písek a včerejší Litoměřice. Nechci se rozepisovat o všech koncertech, ale zejména ten písecký stál za to. Byl to benefiční koncert konaný na podporu postižené čtyřleté holčičky Elizabeth Ručkayové. Hráli jsme v místním divadelním klubu a bylo plno. To co nás ale potěšilo nejvíce byla částka, která se vybrala a to 10 000,-Kč. Jsme rádi, že jsme mohli s kapelou pomoci a takovouto akci podpořit. Přejeme všem poklidné prožití Vánočních svátků a těšíme se s vámi na dalších našich koncertech.

Open air v Hradci Králové je za námi

20140907_164740

V neděli jsme měli možnost hrát s kapelou na Festivalu mezi paneláky, který pořádala Mozaika HK. Začínali jsme přesně v 16h a musím se přiznat, že jsem se při hraní už dlouho nepotil tak, jako tady. Kdybych měl ručník, pověsil bych si jej na mikrofonní stojan. Nepotil jsem se z trémy, ale počasí nám prostě přálo. Krásný slunečný den, spoustu fajn lidí, atrakce pro děti. Kdo chtěl poslouchal, kdo chtěl, věnoval se dětem nebo kamarádům. Grilovalo se, malovalo na obličeje, žonglovalo, bylo co pít. Velmi příjemná akcička. Odehráli jsme asi 45 minutový set a zakončili písní Brácho. Když jsme balili, přišel za mnou jeden z diváků na pódium a děkoval. Ta píseň ho dostala. A bylo vidět, že se dotkla nejen tohoto muže.

Po nás už se nachystal Oboroh a my si v klidu mohli užít jejich vystoupení. Co říct závěrem? Moc příjemně strávené odpoledne. Díky patří všem pořadatelům. Nyní se už připravujeme a těšíme na Festival pouliční hudby v Hradci, kde budeme hrát ve čtvrtek 18.9. od 18 do 21h. Najdete nás opět jako minulý rok, na zastřešené předzahrádce kavárny Boulevard na Baťkově náměstí :-).

 

Festival Mezi paneláky v Hradci Králové

Open air Mozaika HK

KONCERTY | DIVADLO | ATRAKCE PRO DĚTI | KAVÁRNA

Zveme vás na festival pod širým nebem, který se uskuteční v neděli 7. září 2014 od 14 hodin na prostranství u KD Medium, Jana Masaryka 605/30 (naproti OC Futurum) v Hradci Králové. Těšit se můžete na koncert kapely Oboroh, Jindřicha Černohorského s kapelou, Hudební divadlo dětem, kavárnu a program pro celou rodinu. Vstup zdarma!

Blíží se nám koncert v Bratislavě

Bratislava 2014

Prázdniny jsou v plném proudu a my se pomalu chystáme na velký bratislavský koncert. Koná se na závěr akce Youth For Jesus a je to jednak dárek pro všechny, kteří po celou dobu pomáhali a také pro ty, kteří přijmou pozvání. Moc si vážíme důvěry a těšíme se na určitě skvělou atmosféru.

Národní finále PORTY 2014 – Řevnice

Řevnice 2014

Řevnice 2014

Tak jsme doma a Řevnice 2014 jsou za námi. Musím říct, že to pro nás byla dobrá zkušenost a pokud to alespoň trochu půjde, zkusíme se vrátit 🙂 Areál lesního divadla je krásný a zvláště v parných dnech, které my jsme si moc neužili, je tam příjemně. Bylo vidět na každém kroku, že přijeli lidé, kteří nejen milují krásnou hudbu, ale i sami jsou pohodáři. Program byl opravdu nabitý. Před námi hrála v nesoutěžní části kapela Sem Tam a pak už od 14:50 přišel náš čas. Jak píši i na FB, opět, již tradičně jsme začínali. Jako jediná kapela s bicíma jsme vždy na začátku, aby byl čas je postavit a nazvučit. Bylo to tak na oblastní Portě i zde v Řevnicích. Museli jsme začít bez jakékoliv zvukové zkoušky, ale i to se dalo. Odehráli jsme čtyři soutěžní písně, vše sbalili a čekali jak vše dopadne. Keramickou sošku za první místo si letos z Řevnic odvezla skupina LoukaBand. Druhé místo porota přiřkla skupině Trio P.E.S. a třetí místo obsadilo seskupení s názvem Rendez fou. No a po soutěžním klání už byl čas si jen užívat krásného dne a kdo chtěl mohl poslouchat ty, co přijeli zahrát. Já osobně jsem si nenechal ujít Klíč a hlavně Javory s Petrem a  Hanou Ulrychovými. Bylo to nádhérné a pohladilo to po duši. Takovým bonusem pro naši kapelu by to, že Martin, kolega od nás z Hope TV, bydlí 100m od hlavního pódia. Měli jsme tedy skvělé zázemí a protože přijeli ještě další kamarádi a k tomu všemu jsme dostali fantastický guláš na kterém se podílela hlavně Martinova maminka (velké díky), vrchol soutěžního dne byl jasný.

Každý den se povídalo a muzicírovalo v areálu Řevnického Lesního divadla až do rána. A tak jsem si kladl otázku, kdo asi přijde na náš nedělní mini koncertík, který začíná v 10h. Ráno jsem vstával poměrně brzy a šel jsem se projít. Bylo kolem 7:00h, všude ticho, jen tu a tam z aut a stanů se ozývalo chrápání. Krásný pohled se mi naskytl u jednoho stanu, kde na zemi spal velký vlčák. Šel jsem okolo a bylo vidět že i on se potřebuje ještě dospat. Tato má ranní procházka ve mě ještě umocnila pocit, že budeme hrát prázdým lavičkám. Byli jsme připraveni na zkoušku bez diváků pod širým nebem, ale nestalo se tak. Skutečně jsme sami nebyli a jak se na našem FB přiznal kamarád Jirka Merkl, šel spát po 6:30h ráno a budík si dal na 9:45h, aby nás nezaspal. A fakt přišel! Jirko, jsi borec! Byl jsem nadšen ze všech přítomných a zvláště ze dvou slečen, které nejen úsměvy, ale celým tělem dávaly najevo, že jsme se trefili do jejich vkusu. Jejich radost se nakažlivě přenesla i na mě. Takže velké díky! Meteorologové slibovali déšť, ale nakonec až na malé přeháňky bylo vše OK.

Co říci závěrem? Skvělá akce, výborně zvládnutá pořadatelsky. Fajn lidi všude kolem. Jo a abych nezapoměl, sehnal jsem tam palcový prstýnek na kytaru na který se marně ptám občas v hudebních nástrojích. Kytaristé mají asi většinou menší palce než já :-). Díky všem, kteří nás  přijeli podpořit  a těšíme se na našich dalších koncertech na shledání.  Jindra.

Videoreportáž z Řevnic – ZDE

Bonus k Řevnicím – ZDE

Folkové Chvojení 2014

Folkové Chvojení 2014

Folkové Chvojení 2014

Náš první festival Folkové Chvojení je za námi. Uskutečnil se v pátek a v sobotu 13. a 14. června v nádherném prostředí arboreta ve Vysokém Chvojně kousek od Hradce Králové. Byli jsme trošku napnutí jak vše stihneme protože Lukáš měl ten den se svými žáky hudební soutěž v Litvínově a naše kapela celou akci otvírala a to už v 17h. Bicí soupravu jsme mu vezli a říkali jsme si, že když bude nejhůř, někoho za ni posadíme :-). Nakonec bylo vše jinak. Lukáš byl na místě jako první! Unavený po 3h řízení, ale všem nám tak trochu spadl kámen ze srdce. Víťa Troníček (skupina Marien a jeden z vedoucích festivalu) nás velmi mile přivítal, dostali jsme stravenky na občerstvení a cedulku na krk, že jsme vystupující a můžeme tedy do prostor vyhrazených pouze kapelám a interpretům. No, a pak už bylo třeba vše vyložit z aut, nanostit na pódium a nachystat se. Prožili jsme docela milý šok. Víťa zavelel, přišli dobrovolnící pořadatelé a než jsme se stačili rozkoukat, vše bylo vyložené na pódiu. A když se podíváte na fotky z místa tak uvidíte, že nám to opravdu pomohlo.

Musím říct, že tento festival je opravdu na velmi profesionální úrovni. Samostatný zvukař a režie pouze pro zvuk na pódiu a to samé ještě jednou pro zvuk do hlediště. Vše šlapalo jak na drátku a my si to opravdu užili. Jak se líbila naše tvorba, to by měl posoudit někdo jiný, ale je fakt, že posluchači tleskali a pozorně naslouchali. Říkal jsem si, kolik asi lidí bude na místě v 17h v pátek? Kdo tam totiž chtěl být, ve většině případů to znamenalo vzít si dovolenou, nebo se uvolnit z práce dříve. Začali jsme v 16:50h a v 17 hodin už v hledišti sedělo odhadem 150 lidí a stále přicházeli. Je vidět, že ti co přijeli vědí o jak kvalitní festival se jedná a volna nelitují, naopak. Fotky pro nás udělala Štěpánka Slavíčková, za což ji moc děkujeme. Jak poznamenala, už dlouho nezažila na takovéto akci, aby na WC voněly fialky a vše zářilo čistotou :-). Každý účastník festivalu dostal zpěvníček, kde od většiny kapel byla vždy jedna píseň s akordovým doprovodem.

Balení proběhlo stejně hladce jako vykládka. Opět pořadatelé vše odnesli k autům. I jim za to patří velké díky. Vždy říkám, že na muzice je to tahání všeho sem a tam to nejtěžší :-). Po koncertě jsme se posilnili kuřecím stejkem, poslechli několik následujících kapel jako BG Bazar, „Šany“, nebo Pavlínu Jíšovou a pomalu jsme se rozjeli k domovům. Účast na této akci pro nás byla radost a tak ještě jednou velké díky Ivanu Kurtevovi (hlavní organizátor), Víťovi Troníčkovi a všem dalším dobrovolníkům jejichž jména ani neznáme, ale bez kterých by tento festival neexistoval. Jen tak dál a vydržte

 

Natáčení dema 2014

V týdnu jsme se sešli, abychom dotočili druhé a třetí hlasy. Lukáš si odjezd domů protáhl až do půlnoci a ještě mu ujel autobus. Jde to na svět pomalu, ale snad se písničky budou líbit.

Petr pozorně poslouchá

Petr pozorně poslouchá. A nebo spí??????

Napsat komentář